A MDDÜ különleges programja segítette az üzleti készségek fejlesztését

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) által létrehozott design START mentorprogram keretében hat feltörekvő hazai designmárka részesült szakmai támogatásban az üzletfejlesztés területén. A mentorprogram célja, hogy a karrierjük elején tartó, nagy potenciállal rendelkező formatervezők stabilitást teremtsenek a hazai piacon, és hosszútávú terveik között szerepeljen a nemzetközi hírnév megszerzése is. Negyedik alkalommal segítették a feltörekvő bútor- és formatervezőket az üzleti ismeretek átadásával és gyakorlatban elsajátítható vállalkozásfejlesztési irányokkal. A mentorált formatervezők pozitív visszajelzései is megerősítik a program sikerességét. Forintos-Szűcs Anita, a Magyar Divat & Design Ügynökség általános vezérigazgató-helyettese szerint a szakmai támogatás, az elméleti és gyakorlati tapasztalatok ötvözése mérhető eredményekre váltható a piacon.

Az idei programban hat tehetséges márka vett részt:

  • A Sáfrán Anett által létrehozott Anett Safran porcelán használati tárgyakat és dekorációs elemeket készít, amelyek a tapintást és az élményszerű tapasztalást helyezik fókuszba.
  • A Balázs Botos Design porcelán alapanyagból ékszereket és lakberendezési tárgyakat tervez és kivitelez.
  • A Norna tervezői kültéri bútorokat alkotnak, amelyek formaviláguknak és színhasználatuknak köszönhetően a természet szerves részei lehetnek.
  • A Kata Font Home márka a hétköznapi tárgyak, kisbútorok művészi újragondolásából született, minimalista esztétikával.
  • Az itthon. tervezői kis szériás, természetes anyagokból készülő otthoni kiegészítőket alkotnak a Vajdaság kisipari hagyományira támaszkodva.
  • A Vivoid márka moduláris technikával képzett textilstruktúrák felhasználásával készített akusztikai falburkolatokat, faliszőnyegeket és falpaneleket kínál.

A kiválasztott márkák a workshopokon és a tanácsadásokon olyan témákban bővíthették ismereteiket, mint az üzleti tervezés, a marketing, a márkaépítés, a PR és egyéb kommunikációs eszközök, a digitális technológiák és a finanszírozás. A design START második szakaszában a mentoráltak az általuk választott prominens hazai gyártónál vagy tervezőnél tölthették el kéthetes szakmai gyakorlatukat, mely során fejlesztési céljaikhoz és vállalkozásuk sajátosságaihoz igazodva segítették őket a fogadó gyártók/tervezők a vállalkozásvezetés különböző területeire vonatkozó praktikus gyakorlati tudás, valamint gyártási fortélyok átadásával.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük