Bódis László: Szeretnénk, ha a gyerekek érdeklődnének a természettudományok iránt

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) közel egy éve működik, és azóta új, hiánypótló együttműködési formákat alakított ki a vállalati szféra és a kutatás világának szereplőivel. 2023-ban a Neumann János-program részeként hozták létre, hogy támogassák az innovatív ötletek megszületését és piacra jutását. Bódis László, az ügynökség vezérigazgatója elmondta, hogy az elmúlt fél évben három új, ingyenes szolgáltatást indítottak vállalkozások számára, és a következő fél évben további három szolgáltatást vezetnek be.

Az egyik új szolgáltatás az Impulse, egy három hónapos tudásátadó program, amelyben 30 innovatív vállalkozással foglalkoznak személyre szabottan. A program során megvizsgálják a vállalat innovációs felkészültségi szintjét, és segítenek megtalálni a következő lépést a piacra lépés irányába. A vállalatok ismereteket szerezhetnek finanszírozási és tőkebevonási, iparjogvédelmi és üzletfejlesztési téren.

A nemzetközi piacra lépést segíti az XPAND nevű program, amelynek három fázisa közül az első kettő tudásátadó workshop jellegű. A programba jelentkező vállalkozások megismerkednek a külpiacra lépés alapfeltételeivel és célpiaci ismereteket szerezhetnek. Az ügynökség innovációs és technológiai börzékre és kiállításokra is kiviszi a vállalkozásokat, ahol konkrét üzleti partnerekkel tárgyalhatnak.

Bódis László kiemelte, hogy a NIÜ programjaiból már számos sikeres startup nőtte ki magát, és az egyik vállalkozás ígéretes találmánya az orvosi oktatást teheti hatékonyabbá. Az ügynökség célja, hogy minél több magyar innováció váljon sikeressé a nemzetközi piacokon.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük